Вода – основа життя на Землі!

 “Воді була дана чарівна влада стати соком життя на Землі”
                                         Леонардо да Вінчі
22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води.
Вода – одна з найважливіших компонентів біосфери, основа життя на Землі. Без неї не було б людей, тварин, рослин. Навіть мікроскопічні бактерії просто не виживуть без цієї дивовижної рідини.

Для чого потрібна вода в природі? Вона відіграє найважливішу роль, оскільки бере участь у багатьох різних механізмах і процесах на Землі. Зокрема, завдяки кругообігу води формується волога, яка так необхідна для життя та існування тварин і рослин; моря і океани, річки і озера безпосередньо впливають на клімат довколишніх регіонів; вода має високу теплоємність, за рахунок чого на планеті забезпечується комфортний температурний режим; вода бере участь в процесі фотосинтезу (без неї рослини не могли б переробляти вуглекислий газ в кисень, а ми не змогли б дихати чистим повітрям). Без води не було б ніякої екосистеми, а яким би виявився клімат без неї , уявити зовсім складно.

Роль води в житті людини не менш важлива. Достатньо лише поцікавитися, на скільки людина складається з води. Цифри виявляться дивовижними: тіло кожного з нас містить приблизно 70-80% води. Вода і людина нерозривно пов’язані один з одним. Без неї люди просто не вижили б. Вода постійно використовується нами протягом усього життя

Отже, вода — це одне з найбільших багатств, вічна цінність, до якої ми повинні відноситися з повагою, не завдаючи їй шкоди та пильно оберігаючи. Адже вода — це дзеркало минулого і сучасного.Міжнародний день води покликаний привернути увагу громадськості до проблем охорони вод, раціонального використання водних ресурсів,  замислитися над значенням води в житті кожної людини на Землі. Це привід нагадати всім про дбайливе ставлення до води. Слід пам’ятати, що знищити завжди легко, а відродити не завжди можливо. Тож давайте  усвідомимо, що без зміни нашого особистого ставлення до навколишнього середовища,  жодні закони чи природоохоронні заходи не зможуть змінити ситуацію на краще.
Недаремно Бенджамін Франклін колись сказав: «Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає».