День Пруту та Сірету

В рамках Міжнародного дня Дунаю 29 червня відзначається День Пруту та Сірету🌱💧, який започатковано рішенням Басейнової ради Пруту та Сірету від 16 травня 2019 року.
Річка Прут – гордість Карпат з чистою водою і мальовничими водоспадами, що згадується ще в літописах 17 століття. Прут бере свій початок біля підніжжя найвищої точки українських Карпат – гори Говерла, протікає через Івано-Франківську та Чернівецьку області, а також є природним кордоном між Україною і Румунією та Молдовою і Румунією.
Річка Прут немов одна із найважливіших та життєво необхідних артерій великого карпатського організму, яка вражає своєю красою, чистою водою з бурхливим потоком та кількістю живописних місць.
Річка Сірет – ліва притока річки Дунаю, бере свій початок в межах Покутсько-Буковинських Карпат, неподалік від села Долішній Шепіт Чернівецької області на висоті 740 м над рівнем моря та впадає в р. Дунай у місті Галац. На території Буковини Сірет має декілька великих основних приток – це річки Малий Серет, Міхідря та Лукавчик.
Ці величні ріки манять таємничою красою, прохолодою бистрих вод, рідкісною вродою прибережних лісів та просто духом гір, які то ховаються під течією, то виринають з вод, аби погріти гігантські хребти своїх кам’яних тіл.
Нам потрібно шанувати красу природи нашого краю! Бережімо все, що нас оточує: зелені ліси, високі гори, чисте повітря та прозорі, норовливі річки! В надзвичайно складний час давайте разом проявимо міцний дух українців задля збереження величі нашої країни!🌳💧🏞 Проявімо себе так, щоб наступні покоління гордо називали себе УКРАЇНЦЯМИ! 💙💛