Участь в навчальному семінарі

4 червня 2024 року фахівці БУВР Пруту та Сірету взяли участь у начальному семінарі, який був організований Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» (WWWF-Україна.
В сучасному світі багато міжнародних та національних ініціатив присвячується питанням відновлення вільної течії річок. Заходи з ревіталізації річок є основним інструментом для досягнення екологічних цілей, визначених Планами управління річковими басейнами, для збереження біорізноманіття та сталості до кліматичних змін.
Учасники навчання мали змогу ознайомитися із питаннями, що стосуються відновленню вільної течії річок. Семінар мав на меті не лише обговорення теоретичних аспектів, а й розкриття практичних шляхів впровадження заходів на річках України. Були представлені конкретні приклади успішних проектів з відновлення вільної течії річок, які базуються на міжнародному досвіді та адаптовані до українських реалій. Представники WWF поділилися досвідом у відновленні безперервності течії р. Черемош суббасейн Пруту та проведенні постмоніторингу на річках в басейні Черемошу після відновлення. Також обговорили визначення поняття вільнотекучої річки, високий гідроморфологічний статус та бачення WWF-Україна у подальших кроках для забезпечення вільної течії річок України. На завершення учасники семінару підсумували про те,, що для досягнення успіху у відновленні річкових екосистем необхідно:
– Активно залучати наукову спільноту та громадськість до процесу прийняття рішень.
– Підтримувати тісну співпрацю між державними органами, міжнародними організаціями та місцевими громадами.
– Застосовувати інноваційні підходи та технології для відновлення природних умов річок.