
1. | Гідрометеорологічна ситуація | |||||||||||||
1.1. | Гідрометеорологічна, гідрохімічна, гідроекологічна та гідрогеологічна ситуація | Протягом доби спостерігалась мінлива хмарність, вночі без опадів, вдень короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер південно-східний 7-12 м/с. Температура повітря вночі 7-12° тепла, в горах 3-10° тепла. Температура вдень 18-23°.
На даний час спостерігається хмарна погода без опадів. Температура повітря +18°С. Вітер південно- східний – 5 м/с. В субасейні річки Прут переважать спади рівнів води. На річці Сірет спостерігається малозмінний гідрологічний режим. На Дністровському водосховищі, в спостерігається збільшення припливних значень, спричинено добіганням хвилі дощового стоку. На наступну добу на річках Пруту і Сірету у зв’язку з очікуваними значними опадами, на річках суббасейнів Пруту та Сірету очікуються підйоми рівнів води на 0,5 –1,5 м, на окремих ділянках до 2,00 м над рівнями 23 травня на 08 00 годину.
Рівневий режим річок із зміною за добу, станом на 23 травня 8:00 (см над 0 поста) / вихід води на заплаву:
Гідрохімічна та гідроекологічна ситуація Аналіз якісного стану поверхневих вод басейнів річок Прут та Сірет на території Чернівецької області Протягом квітня місяця Басейновою лабораторією моніторингу вод БУВР Пруту та Сірету було відібрано проби води в 18 контрольних створах на річках та притоках Пруту (м. Чернівці, c. Маршинці, с. Костичани, с. Мамалига, с. Магала, смт. Неполоківці), Сірету (м. Сторожинець, с. Черепківці) та Дністра (м. Заліщики, с. Митків, м. Хотин, м. Кам’янець-Подільський, с. Кормань, с. Нагоряни, м. Могилів-Подільський, с. Цикинівка, Ямпільводоканал, Могилів-Подільське МКП Водоканал). За результатами лабораторних досліджень у басейні р. Дністер не виявлено перевищення, завислі речовини коливаються в межах від 7,0 мг/дм3 до 17,0 мг/дм3. В суббасейні річки Прут виявлено перевищення БСК5 в створі с. Маршинці – 1,03 рази; перевищення завислих речовин: с. Неполоківці – 1,08 разів, м. Чернівці – 1,24 рази. Завислі речовини коливаються в межах від 17,0 мг/дм3 до 31 мг/дм3. В суббасейні річки Сірет виявлено перевищення в створі м. Сторожинець: БСК5 – 1,13 рази; завислі речовини – 1,56 разів. Завислі речовини в межах від 8,0 мг/дм3 до 39,0 мг/дм3. Усі інші показники якості води знаходилися в межах норми гранично допустимої концентрації.
|
||||||||||||
1.2. | Штормове гідрологічне попередження | У зв’язку з очікуваними значними опадами, на річках суббасейнів Пруту та Сірету ввечері 23 та протягом доби 24 – 25 травня очікуються підйоми рівнів води на 0,5 –1,5 м, на окремих ділянках до 2,00 м над рівнями 23 травня на 08 00 годину.
В місцях проходження сильних злив буде відбуватися формування значного схилового та місцевого стоку, стрімке підвищення рівнів води на малих водотоках. |
||||||||||||
1.3. | Гідрометеорологічний прогноз на добу | Мінлива хмарність, в другій половині дня значний дощ, гроза, місцями град, решта часу без опадів. Вітер південно-східний з переходом вдень на північно-західний 7-12 м/с, при грозі пориви 15-20 м/с.
Температура повітря вночі 8-13°, в горах 4-9° тепла. Температура вдень 17-22°. |
||||||||||||
Робота водогосподарського комплексу | ||||||||||||||
2.1. | Режим діяльності | Управління працює в звичайному режимі | ||||||||||||
2.2. | Робота насосних станцій | Насосні станції, що знаходяться на балансі управління, законсервовані. | ||||||||||||
2.3. | Режим роботи водосховищ
|
Водогосподарська ситуація на Дністровському водосховищі станом на 23 травня 2024 р. о 800наступна:
рівень води ВБ – 119,66мБС; рівень води НБ – 72,20 мБС; приплив води – 300 м3/с; витрати – 505 м3/с. Прогнозні значення по водпостах: Галич – 205м3/с. Заліщики – 220 м3/с. Середньодобові значення за 22 травня ; рівень води ВБ – 119,64 мБС; рівень води НБ – 71,07 мБС; приплив води – 249 м3/с; витрати – 242 м3/с. Фактичні значення по водпостах: Галич – 205 м3/с. Заліщики – 220 м3/с. Витрати ГЕС-2 – 213 м3/с |
||||||||||||
2.4. | Режим роботи каналів та ГТС | Канали та ГТС працюють у звичайному режимі. Стан міжгосподарських каналів, відрегульованих водоприймачів та ГТС задовільний. | ||||||||||||
3. | Пропуск повені і паводків | |||||||||||||
3.1. | Введені ступені протипаводкового захисту | Враховуючи поточну гідрологічну ситуацію, управління працює в звичайному режимі. | ||||||||||||
3.2. | Режим пропуску повені/паводку | Відсутній | ||||||||||||
4. | Інформація про надзвичайні ситуації (НС) | |||||||||||||
4.1. | Інформація про надзвичайні ситуації (НС) на водогосподарських об’єктах | Не надходило | ||||||||||||
4.2. | Інформація про надзвичайні ситуації на території області | Не надходило | ||||||||||||
4.3. | Наслідки НС | Не надходили | ||||||||||||
Виконавець | Заступник начальника відділу ТЕБ С. Дяк
|