Інформаційні ресурси по проблемі зміни клімату

Без имени-2

Сайти міжурядових організацій та офіційних органів

www.unfccc.int – Секретаріат Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу. Архів документів і рішень Конвенції, новини, дані про викиди парникових газів, офіційні державні доповіді.

www.wmo.ch – Всесвітня метеорологічна організація. Широкий спектр матеріалів і даних про зміни клімату, новини, прогнози, посилання на останні публікації.

www.ipcc.ch – IPCC – Intergovernmental Panel on Climate Change. Офіційні доповіді, питання ідентифікації змін клімату та їх причини, прогнози, оцінка впливу на навколишнє середовище.

www.who.int – Всесвітня Організація Охорони здоров’я (ВООЗ). Освітньо-інформаційні матеріали про глобальні зміни клімату та про їх вплив на здоров’я людини.

www.iea.org – Міжнародне енергетичне агентство. Інформація з питань ефективного використання енергії, поновлюваної енергетики та ін.

www.wri.org/climate – World Resource Institute (Інститут світових ресурсів). Інформація із проблеми зміни клімату й шляхів її рішення, аналітичні й довідкові матеріали.

Сайти неурядових організацій

www.panda.org/climate – Всесвітній фонд дикої природи – WWF International, кліматична програма. Інформація про кліматичні події, вплив змін клімату на екосистеми, програми WWF «Нова енергетика – нове життя» (PowerSwitch!).

www.oxfam.org – сайт міжнародної організації Oxfam International, проекти по боротьбі з бідністю та рішенню гострих соціальних проблем, новини, публікації по широкому спектру соціальних й екологічних питань, включаючи зміну клімату.

www.infoclimate.org – веб-ресурс об’єднання неурядових громадських організацій країн Східної Європи Кавказу та Центральної Азії – ВЕКЦА, що занепокоєні проблемою зміни клімату. Тут можна ознайомитися з науковою інформацією, політичними та громадськими процесами, що стосуються проблеми зміни клімату та протікають в світі та регіоні.

Спеціальні кліматичні дискусійні та інформаційні сайти

www.realclimate.org – провідний світовий сайт для наукових дискусій по проблемі зміни клімату (підтримується вченими Годдардовского інституту NASA, США). Новини, обговорення будь-яких дискусійних питань, крім політичних. Питання й відповіді.

www.nature.com/climate – сайт журналу “Nature”, вільний доступ до нарисів і статей по проблемі зміни клімату.

http://blogs.nature.com/climatefeedback/ – сайт журналу «Nature» для обміну думками по проблемі зміни клімату, жива неформальна дискусія.

КліматІнфо – спільнота екологічних лідерів і унікальне джерело україномовної інформації про зміни клімату. На сайті щодня публікується декілька оригінальних та перекладених статей про новітні дослідження в галузі зміни клімату, винаходи, економічні тенденції та екологічний стиль життя. Також зявляються анонси тематичних подій і можливості для співпраці.

Веб-ресурси з адаптації до зміни клімату

Платформи:

http://weadapt.org/ – WeADAPT.

http://climate-adapt.eea.europa.eu/ – Climate-ADAPT.

http://www.adaptationlearning.net/ – Навчальний механізм з адаптації.

http://www.cakex.org/ – Обмін знань з адаптації до зміни клімату (CAKE).

http://www.ceps.eu/content/european-climate-platform – Європейська кліматична платформа (EPC)

Інструментарій:

http://www.weap21.org/ – Оцінка та планування водних ресурсів (WEAP).

http://www.cakex.org/tools/climate-adaptation-tool-cat – Інструмент з адаптації до зміни клімату.

http://weadapt.org/knowledge-base/adaptation-decision-making/pact – Інструментарій PACT.

http://www.iisd.org/cristaltool/ – Інструмент виявлення ризиків Cristal.

http://www.ukcip.org.uk/wizard/future-climate-vulnerability/bacliat/ – Інструмент оцінки кліматичних впливів у в бізнес секторі (BAICLIAT).

http://www.syke.fi/projects/caravan – Регіональна оцінка вразливості і здатності до адаптації для країн Північної Європи (CARAVAN ).

http://www.fao.org/nr/water/aquacrop.html – Aquacrop (FAO, 2013).

http://unfccc.int/adaptation/nairobi_work_programme/knowledge_resources_and_publications/items/5457.php – COMPENDIUM (UNFCCC, 2009).