Про хід роботи країнсько-молдовської робочої Групи з управління водними ресурсами річки Прут

Сьогодні, 16 березня, відбулася онлайн-зустріч українсько-молдовської робочої Групи з управління водними ресурсами річки Прут з метою реалізації Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод.
Українську Сторону очолював керівник робочої Групи, в.о. начальника БУВР Пруту та Сірету Олександр Рошко. До засідання також долучилися фахівці БУВР Пруту та Сірету та начальник Чернівецького обласного центру з гідрометеорології Тетяна Негадайлова.
Представниками Республіки Молдова були Секретар Уповноваженого Уряду Республіки Молдова Думітру Прока, керівник робочої Групи начальник Управління гідрологічних прогнозів Оксана Клочко та начальник лабораторії моніторингу якості вод Агентства охорони навколишнього середовища Ольга Міхні.
Під зустрічі обговорювалися такі питання, як:
– розробка Регламентів співробітництва;
– інформування Сторін про План управління річковим суббасейном Пруту;
– обмін інформацією між гідрометцентрами України та Республіки Молдова про гідрометеорологічну ситуацію відповідно до підписаної Угоди у 2021 році;
– про проведення спільного трьохстороннього (Україна, Румунія та Республіка Молдова) відбору проб води на річці Прут в прикордонній зоні.
Також учасники зустрічі домовилися щодо узгодження національних звітів за індикатором 6.5.2 Цілей Сталого Розвитку перед подачею їх до Секретаріату Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків і міжнародних озер.