З метою створення оптимальних умов нересту риби в пониззі Дністра та задоволення екологічних вимог існування біорізноманіття в міжріччі Дністер – Турунчук здійснюється екологічно-репродукційний попуск з Дністровського водосховища.
Щорічно перед початком екопопуску з Дністровського водосховища проводиться Міжнародна та Міжвідомча нарада, на якій обговорюється режим скидів із водосховища. Проведення екопопуску є спільною діяльністю зацікавлених організацій та відомств, у яких є свої потреби та вимоги щодо його режиму. Зокрема, достатні об’єми води для обводнення Дністровських плавнів, відповідність температурного режиму термінам проведення екопопуску, відсутність різьких коливань рівня води у верхньому б’єфі, поступова зміна витрат води, підтримання рівнів води у водосховищі близько нормального підпірного рівня та ін..
В м. Київ 8 квітня 2015 року відбулась чергова щорічна Міжнародна та Міжвідомча нарада за участтю представників Держводагентства України, Дністровсько-Прутського БУВР, Новодністровського РУВР, Державного агентства рибних ресурсів України, Одеського облводгоспу, Агентства «Apele Moldovеі», НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», Департаменту екології Чернівецької і Хмельницької облдержадміністрацій та інших відомств. Враховуючи пропозиції всіх учасників водогосподарського комплексу басейну Дністра, температурний режим води у пониззі Дністра на водпосту Маяки та прогноз Укргідрометцентру, екологічно-репродукційний попуск в 2015 році розпочався з 14 квітня і триватиме 31 добу в обсягах 400-450 м3/с .
Хочеться відмітити, що проведення екологічно-репродукційного попуску з Дністровського водосховища в першу чергу забезпечує оптимальні умови для нересту риби у Нижньому Дністрі і Дністровських плавнях, враховуючи також інтереси рибного господарства Дністровського водосховища.
Попри наукову вивченість параметрів екопопуску, надзвичайно велику роль відіграють природні фактори, а саме водність річки перед початком скидів та під час самого екопопуску. Ідеальним варіантом є час, коли екопопуск співпадає із весняним паводком. Тоді і плавні обводнені, і у водосховищі рівень не понижується. Однак, прогнозована низька водність в квітні 2015 року р. Дністер, яка складатиме 204-300 м3/с або 54% від норми ( норма квітня 502 м3/с) приведе до спрацювання водосховища за період проведення екопопуску близько 3 м до відмітки верхнього б’єфу 118 мБС (нормальний підпірний рівень – 121 мБс).
Як відомо, погода навесні дуже мінлива і у випадку формування дощових паводків, режим роботи з Дністровського водосховища під час екологічного попуску буде встановлюватись в робочому порядку оперативною робочою групою Міжвідомчої комісії у кожному конкретному випадку, з урахуванням прогнозів Укргідрометцентру .
Провідний інженер ВВР Новодністровського РУВР Разгонюк О.