19 грудня 2024 року відбулося чергове засідання Басейнової ради Пруту та Сірету під головуванням Миколи Пасічника – голови Басейнової ради Пруту та Сірету.
На засіданні розглядалися наступні питання:
Міжнародна співпраця з Румунією та Республікою Молдова у сфері управління водними ресурсами і впровадження Планів управління річковими басейнами у Румунії.
Декларація щодо співробітництва та управління транскордонним басейном річки Прут за участю України, Румунії та Республіки Молдова.
Шляхи вирішення проблем, які пов’язані з водними об’єктами (ставками), що не використовуються.
Проєкти будівництва очисних споруд у суббасейнах Пруту та Сірету на території Чернівецької області.
Результати виконання Програми державного моніторингу вод та оцінка якісного стану водних ресурсів у суббасейнах річок Прут та Сірет за 2024 рік.
Виконання Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод у суббасейнах Пруту та Сірету на території Чернівецької області у 2024 році. Розгляд пропозицій до Плану заходів у суббасейнах Пруту та Сірету на території Чернівецької та Івано-Франківської областей на 2025 рік.
Також на засіданні з доповіддю виступив голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк про реалізацію проєкту «SUNDANSE – Інноваційна концепція управління седиментами для стійкої системи Дунай – Чорне море», який стартував у цьому році та спрямований на створення Посібника з управління седиментами, розробку та валідацію інструменту прогнозування седиментів та залучення ключових зацікавлених сторін у Європі.
В свою чергу, Оксана Коноваленко, керівниця напряму «Вода» WWF-Україна поінформувала про проведені дослідження з ідентифікації перешкод в руслах річок Пруту і Сірету, про їх картування та рекомендовані для першочергового знесення споруди.
Окрім того, на засіданні було обговорено окремі аспекти співпраці з територіальними громадами області в частині покращення екологічного стану вод у суббасейнах річок Прут та Сірет. Зокрема, було вирішено рекомендувати територіальним громадам скласти перелік гідротехнічних споруд, які перебувають у незадовільному стані, сповільнюють течію річок для подальшого їх демонтажу, та з метою відновлення їх вільної течії. Водночас, рекомендувати керівництву громад визначити інвестиційно-привабливі водні об’єкти (ставки), які наразі є безгосподарними, з метою передачі їх в орендне користування.
Члени Басейнової ради Пруту та Сірету погодили пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод у суббасейнах Пруту та Сірету на території Чернівецької та Івано-Франківської областей на 2025 рік.
План роботи Басейнової ради Пруту та Сірету на 2025 рік було схвалено одноголосно.