Щоденна інформація про водогосподарську ситуацію в зоні діяльності БУВР Пруту та Сірету на 31 грудня 2021 року

1. Гідрометеорологічна ситуація
1.1. Гідрометеорологічна, гідрохімічна, гідроекологічна та гідрогеологічна ситуація Протягом доби відмічалась хмарна погода, без істотних опадів. Вітер південно-східний 5 м/с. Температура повітря вночі становила 4° морозу, вдень 2° морозу.

На даний час хмарна погода, вранці спостерігався слабкий туман. Без опадів. Вітер південно-західний 4 м/с. Температура повітря становить 1° морозу.

В басейнах річок Прута та Сірету спостерігаються добові коливання рівнів води. Льодові явища зберігаються у вигляді неповного льодоставу та заберегів. На окремих ділянках відмічається утворення зажорів льоду.

На річці Дністер та Дністровському водосховищі, в межах Чернівецької області, переважають невеликі підйоми рівнів води. Льодові явища спостерігаються у вигляді шугоходу, неповного льодоставу та заберегів. 

На наступну добу на річках басейнів Прута та Сірету очікується повільний розвиток тало-дощового стоку з переважанням підйомів рівнів води, який буде спричинений відлигою та опадами. На річках буде відбуватися поступове скресання криги.

У зв’язку з очікуваною відлигою та опадами 01 – 04 січня на річках басейнів Прута та Сірету очікується зміна гідрологічного режиму з поступовими підйомами рівнів води на 0,2 – 0,7 м над рівнями 31 грудня на 08 00 годину, послаблення льодового покриву, місцями його руйнування, льодохід, на окремих ділянках можливе утворення заторів льоду з різкими коливаннями рівнів води (без негативних наслідків).

 

 

Рівневий режим річок на 31 грудня  (см над 0 поста) / вихід води на заплаву

 

      р. Прут

 
       в/п Чернівці         22  (+5)  /380

 

      р. Сірет

в/п Сторожинець

      270 (-1) /550

 

      Гідрохімічна та гідроекологічна ситуація

Протягом листопада місяця Басейновою лабораторією моніторингу вод та ґрунтів БУВР Прут та Сірету було відібрано проби води в 14 контрольних створах на:

ü річках Пруту та Сірету питні створи: м. Чернівці, м. Сторожинець; транскордонні створи: с. Костичани, с. Мамалига, с. Тарасівці-Орофтяни, с. Черепківці.

ü р. Дністер питні створи: м. Заліщики, с. Митків, м. Хотин, м. Кам’янець – Подільський, с. Кормань; транскордонні створи: с. Наславча, м. Могилів – Подільський, с. Цикинівка.

За результатами лабораторних досліджень в басейні річки Дністер всі показники знаходяться в межах норми гранично допустимих концентрацій (ГДК). Завислі речовини у воді коливаються в межах від 8,0 до 13,0 мг/дм3 .

Однак, в басейні річки Прут виявлено перевищення нітрит-іону у таких пунктах:

Ø  с. Костичани – 1,7 ГДК;

Ø  с. Мамалига – 1,6 ГДК;

Ø  с. Тарасівці – 2,0 ГДК.

Завислі речовини знаходяться в межах норми, мінімальне значення  6,0 мг/дм3, а максимальне 14,0 мг/дм3.

В басейні річки Сірет всі показники знаходяться в межах норми гранично допустимих концентрацій (ГДК). Вміст завислих речовин коливається від 7,0 до 9,0 мг/дм3.

 1.2. Штормове гідрологічне попередження У зв’язку з очікуваною відлигою та опадами 01 – 04 січня на річках басейнів Прута та Сірету очікується зміна гідрологічного режиму з поступовими підйомами рівнів води на 0,2 – 0,7 м над рівнями 31 грудня на 08 00 годину, послаблення льодового покриву, місцями його руйнування, льодохід, на окремих ділянках можливе утворення заторів льоду з різкими коливаннями рівнів води (без негативних наслідків).

 

1.3. Гідрометеорологічний прогноз на добу Хмарно з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень невеликий дощ, в горах з мокрим снігом. Вночі туман. На дорогах ожеледиця. Вітер західний 5-10 м/с. Температура вночі 0-5° морозу. Вдень 1-6° тепла.
  Робота водогосподарського комплексу
2.1. Режим діяльності      Управління працює в звичайному режимі
2.2. Робота насосних станцій      Насосні станції, що знаходяться на балансі управління, законсервовані.
2.3. Режим роботи водосховищ Водогосподарська ситуація на Дністровському водосховищі станом на 31 грудня 2021 р. о 800 наступна:

рівень води ВБ                  – 116,48 мБС;

рівень води НБ               – 70,40 мБС;

приплив води                    – 150 м3/с;

план скиду                         – 110 м3/с.

витрати                              – 0 м3/с.

Прогнозні значення по водпостах:

Галич                              – 85 м3/с;

Заліщики                         – 130 м3/с;

Середньодобові значення за 30 грудня;

рівень води ВБ                  – 116,45 мБС;

рівень води НБ                 – 71,78 мБС;

приплив води                  – 159 м3/с;

витрати                           – 111 м3/с.

Фактичні значення по водпостах:

Галич                               – 80 м3/с;

Заліщики                          – 128 м3/с.    

Об’єм водосховища на 30 грудня  –  2386,0 613,6 млн.м3.

2.4. Режим роботи каналів та ГТС      Канали та ГТС працюють у звичайному режимі. Стан міжгосподарських каналів, відрегульованих водоприймачів та ГТС задовільний.
3.   Пропуск повені і паводків
3.1. Введені ступені протипаводкового захисту     Враховуючи поточну гідрологічну ситуацію, управління працює в звичайному режимі.
3.2. Режим пропуску повені/паводку     Відсутній
4. Інформація про надзвичайні ситуації (НС)
4.1. Інформація про надзвичайні ситуації (НС) на водогосподарських об’єктах Не надходило
4.2. Інформація про надзвичайні ситуації на території області    –
4.3.  Наслідки НС
  Виконавець  Провідний фахівець

з інформаційних технологій         В. Регнер