Нарада Уповноважених Урядів України та Румунії про співробітництво в галузі водного господарства.

🇺🇦🇷🇴У режимі відеоконференції відбулася ХІІ нарада Уповноважених Урядів України та Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.
Під час наради Сторони поінформували про стан виконання Регламентів співробітництва по гідрографічних суббасейнах (за період 2019-2022 роки). Зокрема співробітництва з питань захисту від паводків та льодових явищ на водотоках та внутрішніх водах, щодо обміну гідрологічними та метеорологічними даними, оцінки якості прикордонних вод та заходи, що вживаються при надзвичайних забрудненнях, яких неможливо уникнути на прикордонних водотоках.
Під час зустрічі затверджено робочу програми на 2024 рік на виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.
У ході наради обговорено стан розробки ПУРБ Дунаю, актуалізацію Додатку 9 Регламенту українсько-румунського співробітництва щодо обміну гідрологічними та метеорологічними даними та Додатків 1 і 2 Регламенту українсько-румунського співробітництва щодо оцінки якості прикордонних вод та заходи, що вживаються при надзвичайних забрудненнях, яких неможливо уникнути на прикордонних водотоках і затверджено змін до цього Регламенту.
Українська Сторона висловила подяку Румунії за консолідовану політичну підтримку України стосовно надання статусу країни-кандидата на членство у Європейському Союзі та румунському народу за допомогу, людяність та підтримку української нації у протистоянні українського народу російському воєнному вторгненню.
✍️За результатами наради підписано Протокол XIІ наради Уповноважених з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.