До уваги водокористувачів!

Відповідно до Порядку ведення державного обліку водокористування (далі – Порядок), затвердженого наказом Мінприроди від 16.03.2015 № 78 (із змінами від 18.12.2020) водокористувачі підлягають державному обліку водокористування шляхом подання звіту про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна) (далі – Звіт).

Подача Звіту є обов’язковою для водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин в обсязі від 5 м3/добу та відповідно до критеріїв, визначених у пункті 1.5 Порядку.

Подання звітів здійснюється у електронному вигляді через Портал електронних послуг Держводагентства (https://e-services.davr.gov.ua). Контактні дані для отримання консультацій:

тел. 0667707767 – Людмила Орестівна;

      0990629411 – Марина Михайлівна

електронна адреса:

dpbvoda_zvit@ukr.net; dpbvoda.zvit@gmail.com 

Відповідно до статті 55 Водного кодексу України неподання або несвоєчасне подання Звіту є порушенням умов спеціального водокористування та охорони вод та підставою для здійснення заходів реагування та контролю центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони і раціонального використання вод та відтворення водних ресурсів та анулювання дозволу на спеціальне водокористування.

У разі відсутності прийнятого Звіту до 1 лютого 2022 року, перелік водокористувачів, які не подали звітність, буде направлений до Державної екологічної інспекції України для вжиття відповідних заходів.