Cкарб карпатської природи – річка Прут.

Ми продовжуємо ділитися із красою наших річок напередодні відзначення дня Пруту та Сірету.
Яскравий приклад скарбу карпатської природи – річка Прут. 🌊🏞
Прут – це одна з наймальовничіших річок на території України, її води від витоку до впадання в Дунай проробляють шлях у 967 км, з яких 272 км припадає на Україну, а площа її басейну становить 27,5 тисяч кв. км. Свій початок Прут бере біля підніжжя гори Говерла🌄 – найвищої точки України, а як ми знаємо все в Українських Карпатах змушує душу захоплюватися, насолоджуватися скарбами та пишнотою природи.
Відразу після витоку річка утворює Прутецькі водоспади, поруч з якими проходить наймальовничіший маршрут на гору Говерла. Від витоків і майже до міста Чернівці Прут має яскраво виражений бурхливий потік із гірським характером, русло річкидуже розгалужене, подекуди поперечний профіль русла має вигляд урвища, де ширина Пруту коливається від 5-70 до 150 м, на розгалужених ділянках – 500-800м. Річка характеризується підвищеним зимовим стоком та часто виходить з берегів під час паводків. Дно Пруту кам’янисте, береги дуже порізані, лісисті. Нижче міста Чернівці ріка виходить на рівнину. Тут її русло часто міняє свій напрямок, а швидкість течії сповільнюється.
Басейн Пруту порівняно невеликий, за своєю площею дещо не відповідає загальній довжині річки. Це є наслідком того, що річка з обох сторін на близькій відстані супроводжується на сході – вододілом річки Дністер, на заході – річок Серет і Бирлат. В межах гір і передгір’я найбільшими притоками річки Прут є Пістинка (56 км), Рибниця (54 км), Черемош з Чорним та Білим Черемошами (167 км). До важливих приток Пруту, які живлять річку також належать Лючка (42км),Товмачик (33 км) і Кам’янка (9км), а також річки: Жижия, Чорнява, Черлена, Рингач, Рекітнянка та Турка. Численні притоки живлять річку своїми джерелами. Усі вони знаходяться на території України. Загалом, суббасейн р. Прут налічує 7192 річки, їх сумарна довжина 16404 км, щільність – 0,94 км/км². Здебільшого це малі річки, середня довжина яких становить близько 2 км, а площі водозбору – 2,0км². В басейні Верхнього Пруту (на території України) 128 річок мають довжину понад 10 км.
Слід також зазначати, що Прут дуже чистий, особливо в своїй гірській частині. Річка Прут надає надає нашій території особливий шарм та атмосферу спокою. Шум води створює можливості для відновлення життєвої енергії людини та релаксації, відчути спокій та затишок, спостерігаючи за живим потоком річки.
Нас оточує неймовірна краса природи: зелені ліси,⛰🌲🌳🌷 високі гори, чисте повітря та прозорі, норовливі річки! В надзвичайно складний час давайте разом проявимо міцний дух українців задля збереження величі нашої країни!🇺🇦