29 червня – Міжнародний день Дунаю, День Пруту та Сірету!

🏞️💦🏡🌊Могутній Дунай займає друге місце серед річок Європи, перетинаючи 10 країн – від німецького Чорного лісу до Чорного моря в Румунії та Україні. Міжнародний день Дунаю згуртовує народи Європи у бажанні зберегти та відновити природні багатства величної річки. Відзначення Міжнародного дня Дунаю об’єднує зусилля людей задля збереження навколишнього середовища, спонукає мешканців різних країн продемонструвати екологічну відповідальність у користуванні дорогоцінними ресурсами нашої планети.
В рамах Міжнародного дня Дунаю 29 червня відзначається День Пруту та Сірету, оскільки вони є його притоками. Це свято було започатковане рішенням Басейнової ради Пруту та Сірету від 16 травня 2019 року.
Наші річки – неймовірні, величні, чарівні водні артерії. Дунай, Прут, Сірет – це дари неба, які мають чим дивувати та дають змогу нам насолодитися неймовірними краєвидами, видовищними водоспадами та отримати незабутні враження.
Ми живемо в прекрасній країні, краса якої оспівана в піснях та поетичних рядках і це означає, що живучи серед мальовничої природи, потрібно проявляти більше ініціативи, турботи для збереження довкілля та покращання благоустрою, щоб помилуватись, збагатитись новими враженнями і позитивними емоціями.
В день відзначення величних річок нагадуємо, що любов до рідного краю не повинна проявлятися лише гордістю за нього, а й співпереживанням за його красу, мальовничість та чистоту. Адже чиста вода, природа – це наше здоров’я, а отже – наша мета! Світ навколо нас починається з нас самих, не слід про це забувати!
Разом ми здобудемо перемогу та зможемо відбудувати світле майбутнє України!💙💛