29 червня – День Пруту та Сірету!

29 червня відзначається День Пруту та Сірету, який започатковано рішенням Басейнової ради Пруту та Сірету від 16 травня 2019 року в рамках Міжнародного дня Дунаю.
Природа щедро обдарувала нашу дивовижну Україну. А найкраще приберегла, мабуть, для Карпат. Подарувала: і велич гір, і зелень лісів, і силу трав, і помірний клімат, і землю, що віддає за труди, і свіже повітря, і чистоту прозорої води. Наші величні ріки манять таємничою красою, прохолодою бистрих вод, рідкісною вродою прибережних лісів та просто духом гір.
Прут – дуже красива і мальовнича гірська річка, що є лівою притокою Дунаю. Витік річки – північні схили масиву Чорногора в Українських Карпатах (біля підніжжя Говерли). Прут спускається з гір стрімко з перепадами висот більше 100м і швидкістю течії 2-5 м/с. Річка протікає через дві області в Україні (Івано-Франківську та Чернівецьку), а також по кордону з Молдовою та Румунією. Довжина річки становить 967 км (з них на території України -272 км), відстань по прямій лінії між його витоком і гирлом – близько 437,5 км. Площа басейну р. Прут – 27,5 тис. км2 .
Прут – дар неба, який має чим дивувати. Ця річка немов одна із найважливіших та життєво необхідних артерій великого карпатського організму, що дає насолодитися всім охочим неймовірними краєвидами, видовищними водоспадами та отримати незабутні враження.
Ще одна головна річка Чернівецької області – це Сірет. Річка Сірет бере свій початок в межах Покутсько-Буковинських Карпат, неподалік від села Долішній Шепіт, і має на території Буковини декілька великих основних приток – це річки Малий Сірет, Міхідря та Лукавчик. Сірет тече через Буковину та потрапляє до Румунії, є лівою притокою Дунаю і належить до басейну Чорного моря. Довжина річки Сірет сягає 706 км (територією України 110 км), а площа басейну становить понад 44 тис.км² . Русло Сірету помірно звивисте, а береги складають шари гальки, глини, суглинків та піску.
Вздовж річки можна побачити чудовий мальовничий Сіретський заказник – іхтіологічний заказник місцевого значення в Україні. Цей заказник було створено з метою збереження в річці нерестовищ дуже рідкісних та цінних видів риб, таких, як струмкова та райдужна форель, марена карпатська тощо.
Мальовнича краса річки Сірет приваблює розкішними краєвидами, чистим гірським повітрям та можливістю набратися сили та енергії у будь-яку пору року.
Та головне завдання на сьогодні наближати своїми діями довгоочікувану перемогу і навчитися шанувати красу природи нашого краю! Разом проявімо міцний дух заради мирного неба, щоб наступні покоління гордо називали себе УКРАЇНЦЯМИ!