Зустріч українсько-румунської робочої Групи по проблемах річок Прут і Сірет щодо оцінки якості прикордонних вод

Відповідно до щорічної Робочої програми на 2018 рік з реалізації Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах та Регламентів співробітництва у період 17-19 липня цього року в м. Яремче Івано-Франківської області відбулася зустріч робочої Групи по проблемах річок Прут та Сірет щодо оцінки якості прикордонних вод.
У зустрічі з української Сторони взяли участь начальник БУВР Пруту та Сірету Кавуля Андрій, представник Держводагентства, Секретар Уповноваженого Уряду України Білоус Надія, фахівці Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет та Чернівецького обласного центру з гідрометеорології.
З румунської Сторони взяли участь головний радник Міністерства вод та лісів Румунії, Секретар Уповноваженого Уряду Румунії Кармен Нягу, спеціалісти Національної Адміністрації «Води Румунії», Басейнової Адмініс-трації вод Сірет і Басейнової Адміністрації вод Прут-Бирлад.
На зустрічі експерти робочої Групи проаналізували стан виконання українсько-румунських Регламентів співробітництва, в тому числі провели оцінку якості прикордонних вод.
На протязі 2017 року відбір проб води проводився на прикордонних ділянках річок Прут та Сірет щомісячно відповідно до Графіку прийнятого Сторонами. Визначення показників якості виконано лабораторією якості вод Басейнової Адміністрації Вод Сірет (м. Бакеу), Системи Водного Господарства (м. Сучава), лабораторією якості вод Басейнової Адміністрації Вод Прут-Бирлад (м. Яси), Системи Водного Господарства (м. Ботошани ) та басейновою лабораторією моніторингу вод та грунтів БУВР Пруту та Сірету (м. Чернівці). Кожна лабораторія використовувала власні діючі методи аналізу. Обмін бюлетенями між Сторонами для їх порівняння і оцінки якості вод на прикордонних ділянках здійснювався через електронну пошту. Констатували, що якість води знаходиться в «доброму стані» для річки Прут в створі Орофтяна (Румунія) – Тарасівці (Україна) і у створі 1 км нижче кордону (Румунія) – Черепківці (Україна) для річки Сірет.
Експерти Сторін відмітили, що протягом 2017 року на річках Прут та Сірет не були зареєстровані випадки надзвичайних забруднень з транскор-донним впливом.
Також під час зустрічі було здійснено вихід до витоку річки Прут в смт. Ворохта (Івано-Франківська область). Фахівці спільно відібрали по одній пробі води для кожної Сторони.
Робоча Програма на 2017 рік робочої Групи по вирішенню проблем пов’язаних з річками Прут і Сірет та їх приток в прикордонній зоні виконана.