Зустріч експертів в рамках робочої Групи по вирішенню проблем пов’язаних з річками Прут і Сірет та їх приток в прикордонній зоні 21-22 травня 2019 року в м.Яси (Румунія)

На підставі робочої Програми на 2019 рік, яка була узгоджена під час Х-ї Наради Уповноважених Урядів України та Румунії (04 жовтня 2018р., м.Ізмаїл, Україна), а також на виконання завдань передбачених у діючих Регламентах співробітництва та виконання Угоди про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах між Урядами України та Румунії (30 вересня 1997р., м.Галац, Румунія) у  період 21-22 травня 2019 у м.Яси (Румунія) відбулася зустріч експертів в рамках робочої Групи щодо оцінки якості вод річок Прут та Сірет в прикордонній зоні.

Українську делегацію очолював Андрій Кавуля, начальник БУВР Пруту та Сірету, Координатор української частини робочої Групи по проблемах річок Прут та Сірет. Також у зустрічі взяли участь фахівці Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет.

Румунську делегацію очолювала Iріна Лукавецькі, технічний директор з водних ресурсів та планів управління Басейнової адміністрації вод Сірет Національної Адміністрації «Води Румунії». З румунської Сторони брали участь в зустрічі спеціалісти Національної Адміністрації «Води Румунії», Басейнової Адміністрації вод Сірет і Басейнової Адміністрації вод Прут-Бирлад.

На зустрічі експерти робочої Групи проаналізували стан виконання українсько-румунського Регламенту з оцінки якості прикордонних вод.

На протязі 2018 року відбір проб води проводився на прикордонних ділянках річок Прут та Сірет щомісячно відповідно до Графіку прийнятого Сторонами. Визначення показників якості виконано лабораторією якості вод Басейнової Адміністрації Вод Сірет (м. Бакеу), Системи Водного Господарства (м. Сучава), лабораторією якості вод Басейнової Адміністрації Вод Прут-Бирлад (м. Яси), Системи Водного Господарства (м. Ботошани ) та басейновою лабораторією моніторингу вод та грунтів БУВР Пруту та Сірету (м. Чернівці). Кожна лабораторія використовувала власні діючі методи аналізу. Обмін бюлетенями між Сторонами для їх порівняння і оцінки якості вод на прикордонних ділянках здійснювався через електронну пошту.

Констатували, що якість води знаходиться в «доброму стані» для річки Прут в створі Орофтяна (Румунія) – Тарасівці (Україна) і у створі 1 км нижче кордону (Румунія) – Черепківці (Україна) для річки Сірет.

Експерти Сторін відмітили, що на протязі 2018 року на річках Прут та Сірет не були зареєстровані випадки надзвичайних забруднень з транскордонним впливом.

Сторони обговорили і узгодили спільну Програму відбору проб води із річок Прут та Сірет в прикордонних створах для 2020 року.