Відбулася онлайн-нарада

8 вересня 2021 року під головуванням в.о. голови Державного агентства водних ресурсів України Олексія Кузьменкова, спільно з керівництвом Чернівецької обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Карпатського округу, БУВР Пруту та Сірету, Дністровського БУВР, БУВР ТИСИ, БУВР Західного Бугу та Сяну та Тернопільського РОВР було проведено онлайн-нараду з визначення проблемних питань, які склалися на теренах регіонів Карпатського округу за відсутності проведення робіт з регулювання та розчистки русел річок.
Зазначена ситуація посприяла виникненню екологічних проблем в регіонах, а саме:
– утворилася велика кількість острівних утворень з алювіальних відкладів і, таким чином, створено ризики затоплення територій при проходженні наступних паводків;
– набула розмаху ситуація з несанкціонованим видаленням піщано-гравійної сировини, що завдає серйозної шкоди водним об’єктам, спричиняє руйнування берегів і протиповеневих споруд та, як наслідок, призвело до додаткового навантаження на державний бюджет.
З метою врегулювання ситуації, що склалася, керівники басейнових управлінь вважають за необхідне вжити наступні заходи:
– розробити Цільову програму робіт з розчистки та регулювання русел річок Карпатського регіону;
– опрацювати та узагальнити Пропозиції про необхідність внесення зміни до деяких законодавчих актів України щодо проведення робіт на землях водного фонду та подальшого їх спрямування за належністю відповідним державним органам.
Також, з метою вирішення спірних питань щодо застосування законодавчого поля, які виникають під час проведення руслорегулюючих робіт, запропоновано провести спільну нараду з представниками Державної служби геології та надр України.