Узгоджено режим проведення екологічного попуску з Дністровського водосховища в пониззя Дністра

Провідний гідролог Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет  Володимир Семченко взяв участь в засідання Міжвідомчої комісії  по узгодженню режиму роботи Дністровського водосховища, де був розроблений оптимальний режим екологічного попуску, виходячи з прогнозів низької водності та сучасної гідрометеорологічної ситуації на всій ділянці р.Дністер.

Згідно прийнятого протоколу, екологічний захід відбуватиметься 30 днів, починаючи з 15 квітня. Основна фаза триватиме 21 день, де витрати води з Дністровського водосховища перевищуватимуть середні за прогнозом водності, що спричинить спрацювання водосховища, а максимальні витрати сягамимуть 550 м.куб/сек. Загальний обсяг попуску не перевищуватиме минулорічні параметри.

Еколого-репродукційний попуск з Дністровського водосховища здійснюється щорічно для забезпечення покращення екологічного стану в пониззі Дністра та створення оптимальних умов для нересту риби, гніздування птахів, розвитку біорізноманіття гирлової ділянка – дністровських плавнів.