Цікава легенда про річку Прут

Річка Прут бере свій початок в Івано-Франківській області. Довжина річки становить 967 км, з яких 272 км припадає на Україну.

Прут – це місце паломництва багатьох туристів в Карпатах. Як і будь яка гірська річка, Прут має дуже бурхливий потік майже до самих Чернівців.

Сьогодні хочемо поділитися з вами цікавою легендою про річку Прут.

На схилі найвищої гори України Говерли починає свій стрімкий рух річка Прут, про існування якої знали навіть римляни.

Уже в болгарських літописах Прут згадується під назвою Бурат. Відповідно до них, в одному з карпатських сіл жив молодий чоловік Прут, який зустрів в лісі красиву дівчину Говерлу. Він не хотів з нею розлучатися ні на хвилину, вона йому дуже подобалася. Але про це дізнався гірський цар, який був батьком дівчини. Цар розлютився дуже на свою доньку і заборонив їй зустрічатися з Прутом. Однак дівчина не витримала цього і стрибнула у прірву. На цьому місці і з’явилася гора Говерла. Коли Прут дізнався про смерть коханої, то не пережив сумної звістки. Згодом люди побачили річку, яка текла з Говерли.

Її назвали Прут.

Слід також зазначати, що Прут дуже чистий, особливо в своїй гірській частині. Численні притоки живлять річку своїми джерелами. В Карпатах з особливою турботою ставляться до річки, адже цей регіон вже давно став Меккою для туристів і в літній, і в зимовий сезони.