13-14 червня 2017 року фахівці Дністровсько-Прутського БУВР прийняли участь у черговому семінарі-тренінгу «Імплементація вимог Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС». Захід відбувається у м. Вінниця за підтримки проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища».
Захід присвячений питанням транспозиції вимог Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС у законодавство України; реформуванню моніторингу поверхневих вод в Україні; моніторингу поверхневих вод – вимоги ВРД ЄС тощо.
Під час семінару експертами було презентовано наступні теми:
- Мета, завдання, організація тренінгу (Олексій Ярошевич, експерт з водної політики).
- Транспозиція вимог Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС у законодавство України (Сергій Вихрист, експерт проекту АПЕНА).
- Моніторинг поверхневих вод – вимоги ВРД ЄС (Частина 1, Частина 2) (Ярміла Маковінська, експерт проекту АПЕНА).
- Тренувальна сесія № 1: Визначення масивів поверхневих вод категорій річки та озера (Оксана Коноваленко, експерт проекту АПЕНА).
- Тренувальна сесія № 2: Екологічний (загальні фізико-хімічні параметри) та хімічний стани масивів поверхневих вод: крок за кроком до європейських вимог (Едуард Осійський, експерт проекту АПЕНА, Марія Скоблей, національний експерт МКЗД).
- Гідроморфологічний моніторинг поверхневих вод: вимоги ВРД ЄС та імплементація в Україні (Олексій Ярошевич, експерт з водної політики).
- Тренувальна сесія №5: методика розробки карт ризиків та загроз затоплень (Костянтин Тітов, експерт проекту АПЕНА).
14 червня учасники тренінгу розглянули питання стосовно гідробіологічного моніторингу поверхневих вод: сучасний стан та концепція його реалізації в Україні; встановлення екологічного стану водних масивів; гідроморфологічного моніторингу поверхневих вод: вимоги ВРД ЄС та його імплементація в Україні; впровадження Паводкової директиви, зокрема, щодо попередньої оцінки ризиків затоплення та розробки карт ризиків та загроз затоплень.
З презентаціями експертів можна ознайомитися за наступним посиланням:http://env-approx.org/…/115-prezentatsii-seminaru-u-vinnyts…
Джерело:
http://www.scwm.gov.ua/…/trivayut-seminaritreningi-z-implem…
https://www.facebook.com/scwm.gov.ua/?hc_ref=NEWSFEED
http://env-approx.org/…/115-prezentatsii-seminaru-u-vinnyts…