Пізнаємо красу Буковини!

А сьогодні у нашій рубриці хочемо розповісти про ще одну головну річку Чернівецької області – це Сірет. Річка Сірет бере свій початок в межах Покутсько-Буковинських Карпат, неподалік від села Долішній Шепіт, і має на території Буковини декілька великих основних приток – це річки Малий Сірет, Міхідря та Лукавчик. Сірет тече через Буковину та потрапляє до Румунії, є лівою притокою Дунаю і належить до басейну Чорного моря. Довжина річки Сірет сягає 706 км (територією України 110 км), а площа басейну становить понад 44 тис.км² . Русло Сірету помірно звивисте, ширина у межень 7–10м та глибина 0,2–0,7м. Є багато островів. Швидкість течії коливається від 1,5 до 2–3 м/с. Береги складають шари гальки, глини, суглинків та піску.
Вздовж річки можна побачити чудовий мальовничий Сіретський заказник – іхтіологічний заказник місцевого значення в Україні, що розкинувся на території Сторожинецького та Вижницького районів Чернівецької області. Цей заказник було створено з метою збереження в річці нерестовищ дуже рідкісних та цінних видів риб, таких, як струмкова та райдужна форель, марена карпатська тощо.
Мальовнича краса річки Сірет приваблює розкішними краєвидами, чистим гірським повітрям та можливістю набратися сили і здоров’я під час відпочинку у будь-яку пору року.