Пізнаємо красу Буковини!

Надзвичайно красивими пейзажами, гарними вигинами, швидкою течією приваблює Черемош –.річка в українських Карпатах, на Буковині і Гуцульщині, що є найбільшою притокою річки Прут.
Назва ріки в формі жіночого роду в давньоруській «черемъшь» виникла як словотвір від «черемха», пов’язана з характерною для ріки прибережною рослинністю.
Довжина Черемошу – 80 км, площа водозбірного басейну 2650 км². Загальний перепад висот 280м. Черемош починається в горах, у селі Устеріки, після злиття притоків – Білого та Чорного. Тече на межі Івано-Франківської та Чернівецької областей і впадає у річку Прут біля смт Неполоківці Чернівецької області.
Живиться ріка талими й дощовими водами. У верхній течії має гірський характер і впродовж 33 км тече у вузькій звивистій гірській долині зі стрімкими схилами. За Вижницею Черемош вже тече рівниною й частково втрачає свій стрімкий гірський характер. Береги річки заліснені: в долині листяним, вище – ялиново-ялицевим лісом. А білі плями посеред русла річки – широкі кам’янисті коси, які затоплюються водою після кожного сильного дощу, і тому на них немає рослинності. У річці мешкають різноманітні, в тому числі й червонокнижні, види риб. Тут водиться струмкова форель, головень, марена, лосось дунайський, окунь, щука, підуст.
Води Черемоша використовують в основному для водопостачання і аматорського рибальства. Крім того, несподівані повороти русла, пороги, тіснини та водоверті зробили річку одним з найпопулярніших місць в Україні для рафтингу.
Погодьтеся, пізнання природи – це завжди нові враження та емоції. Насолоджуючись мовчазною силою гір та стрімких бурхливих річок, краєвидами таємничих лісів наша душа наповнюється гордістю за красу рідної землі.