Пізнаємо красу Буковини!

Щедро обдарувала «матінка» природа свою доньку Україну. А найкраще приберегла, мабуть, для Карпат. Подарувала: і велич гір, і зелень лісів, і силу трав, і помірний клімат, і землю, що віддає за труди, і свіже повітря, і чистоту прозорої води. А де ж шукати прозору, чисту, цілющу воду? Звичайно, в найвищому місці Карпат біля підніжжя Говерли. А чи є тут вода? Звичайно – річка Прут.

Прут – дуже красива і мальовнича гірська річка, що є лівою притокою Дунаю. Де ж народжується річка Прут? Витік річки – північні схили масиву Чорногора в Українських Карпатах (біля підніжжя Говерли). Прут спускається з гір стрімко з перепадами висот більше 100м і швидкістю течії 2-5 м/с. Річка протікає через дві області в Україні (Івано-Франківську та Чернівецьку), а також по кордону з Молдовою та Румунією. Довжина річки становить 967 км (з них на території України -272 км), відстань по прямій лінії між його витоком і гирлом – близько 437,5 км. Площа басейну р. Прут – 27,5 тис. км2 .

Від витоків і майже до міста Чернівці Прут має яскраво виражений гірський характер, русло якої дуже розгалужене, подекуди поперечний профіль русла має вигляд урвища, де ширина річки коливається від 5-70м до 150м, на розгалужених ділянках – 500-800м. Дно Пруту кам’янисте, береги дуже порізані, лісисті. Нижче міста Чернівці ріка виходить на рівнину. Тут її русло часто міняє свій напрямок, а швидкість течії сповільнюється.

Для справжніх туристів, спортсменів, яких захоплює рафтинг,  Прут – дар неба. Рідко хто з професійних спортсменів не випробовував себе, міряючись силою з річкою Прут. Неймовірні краєвиди, видовищні водоспади, достатньо хороше транспортне сполучення, приваблюють охочих до вражень. Прут має чим дивувати. Прут – одна з найулюбленіших річок спортсменів-водників. Насолоду отримують і керманичі байдарок, надувних човнів, плотів, катамаранів.

Якщо ви прагнете нових вражень та емоцій – досліджуйте Буковину. На вас очікуватимуть мальовничі місця, що подарують приємні враження та спогади на все життя!