Перспективне партнерство у водній галузі Прикарпатського регіону

22 квітня 2021 року за спільної ініціативи WWF-Україна та  Басейнового  управління водних ресурсів річок Прут та Сірет  відбувся онлайн-семінар, головна мета якого полягала в  налагодженні взаємовигідного та плідного співробітництва.

З вітальним словом виступили начальник БУВР Пруту та Сірету Андрій Кавуля та науковий координатор проєктів Фонду Мікаеля Зуккова (Грайфсвальд, Німеччина) Ольга Денищик.

В ході зустрічі були представлені результати власних напрацювань, обговорена подальша спільна стратегія продовження демонтажу гребель і  можливих інших спільних активностей та участь у подальшій розробці плану управління  басейну Черемошу. 

Зокрема, керівниця напрямку «Вода» WWF-Україна Інна Гоч розповіла про  напрацювання напрямку з фокусом на басейн Черемошу та подальше бачення можливої співпраці. Заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Григорій Кікерчук представив основні напрямки  діяльності управління.

Про загальні підходи та стан вивченості оселищ аборигенних видів риб Карпатського регіону в межах діяльності БУВР ознайомив учасників семінару Олексій Худий, доцент біологічних наук, доцент Чернівецького університету ім. Ю.Федьковича.  Разом з тим, Юлія Куцоконь, кандидат біологічних наук Інституту зоології ім. Шмальгаузена НАНУ, представила дослідження стану іхтіофауни та інших компонентів біорізноманіття як запоруку ефективності відновлення екосистем після демонтажу гребель на прикладі басейну Черемошу.

В процесі онлайн-семінару визначили основні стратегічні напрямки співпраці між WWF-Україна і БУВР Пруту та Сірету щодо управління водними ресурсами, покращення екологічного стану річок, відновлення водних екосистем тощо. Надалі заплановано розпочати дослідження наявних перешкод для проходження вільної течії води в басейнах річок Прут та Сірет з метою подальшого їх демонтажу та розробити основні принципи взаємодії між організаціями, які будуть втілені в меморандум про співпрацю.