Оперативна інформація по проходженню дощового паводку на 21.06. 2020 р

Станом на 21 червня на 17:00 год., на річці Прут м. Чернівці спостерігається підйом рівнів води на 1,80 м над перед паводковим значенням, протягом доби рівень води піднявся на 0,89м.

На річці Сірет м. Сторожинець спостерігається підйом рівнів води на 2,10 м над перед паводковим значенням, протягом доби рівень води піднявся на 1,51м.

на вод. посту в м. Яремче (р. Прут) – рівні води піднялись на 2,52 м над перед паводковим значенням. Відмічається спад рівнів води на 0,5м від максимального рівня.

– на вод. посту с. Устеріки р. Черемош (притока р. Прут) рівні води поступово спадають, і сягають 1,59 м над перед паводковим значенням.

– на вод. посту с. Кути р. Черемош (притока р. Прут) рівні води піднімаються, на 2,64 м

– на вод. посту в с. Тарасівці (р. Прут) – рівні води піднялись на 2,43 м над перед паводковим значенням.

За попередньою інформацією на р. Черемош на відрізку с. Мілієво – с. Банилів Вижницького району тимчасові кріплення дамб запобігають їх руйнуванню та забезпечують пропуск паводку, але роботи по укріпленню дамби № 5 продовжуються, до переливу дамби залишається 1,20м. В с. Лукавці Вижницького району на річці Сірет загрози прориву дамби не має, однак в результаті опадів за спостереженням місцевих жителів малі ріки і потоки підтоплюють будинки місцевих мешканців.

На р. Брусниця в с. Нижні Станівці Кіцманського району  було виявлено розмив берега річки, до якого прилягає дорога місцевого значення фіксуються пошкодження дорожнього покриття.  Є загроза виходу води до  будинків із присадибними ділянками, ще  залишається запас 0,5 метра.

Проходження максимального рівня води дощового паводку на р. Прут у створі гідрологічного поста Чернівці очікується вдень 22 червня з висотою 440-490 см над нулем поста, максимальна витрата води прогнозується в межах 1160-1310 м3/с. Місцями вихід води на заплаву, початкове затоплення автомобільної дороги на ринку «Добробут», низько розташованих ділянок с/г угідь Новоселицького району, підтоплення дороги Новоселиця – Герца, автомобільного мосту через р. Прут, сполученням с. Маршинці Новоселицького району – Лунка Герцаївського району Чернівецькій області, небезпека затоплення блоків сигналізації застав №17,18,19 с. Костичани, в/ч 2195 с. Мамалига, Новоселицького району.