Оперативна інформація на 7:00 год 25 червня

Станом на 25 червня на 07:00 год., на всіх вод постах в басейнах річок Прут та Сірет спостерігаються поступові спади рівнів води, та добігання паводкової хвилі до прикордонних ділянок.

  • На річці Прут в м. Чернівці рівень сягає 505 см над нулем поста (максимальне значення спостерігалося о 19:00 год 24 червня та становило 664 см над нулем поста).
  • На вод. посту в с. Тарасівці (р. Прут) – відмічається подальший підйом рівнів води  до відмітки 804 см над нулем поста. Загальний підйом складає 730 см над перед паводковим значенням.
  • По всіх вод постах розташованих на річці Сірет спостерігається спад рівнів води.  На вод посту в м. Сторожинець рівень утримується в межах відмітки 380 см (над нулем поста)  максимальне значення спостерігалося 547см 04:00 год 22 червня.  Протягом доби рівень води опустився на 74см.

На території 7 адміністративних районів (Вижницький, Путильський, Кіцманський, Новоселицький, Глибоцький, Сторожинецький, Герцаївський) Чернівецької області,  в 18 населених пунктах підтоплено 425 будинків, затоплено 258 підвалів, 533 присадибні ділянки, 1,7 га сільськогосподарських угідь, частково пошкоджено 8 ділянок автомобільних доріг (загальною протяжністю 0,38 км), 4 мости (2 тимчасових автомобільних металевих мости в с. Розтоки Путильського району, 1 тимчасовий металевий міст в с. Маршинці Новоселицького району та 1 міст в с. Нижні Петрівці Сторожинецького району).

В межах проблемних ділянок дамб №5, № 15б, №21 проводиться чергування аварійних бригад сформованих з працвників БУВР Пруту та Сірету, ДСНС України, та місцевих жителів. Зі сторони БУВРУ до робіт на аварійних ділянках залучено 25 осіб та 6 одиниць техніки. Станом на ранок 25 червня ситуація на аварійних ділянках наведених вище дамб залишається керованою. Фахівцями БУВР Пруту та Сірету проводиться інспектування аварійних ділянок берегоукріплень, та дамб.

На вод посту в с. Устеріки працівниками БУВР Пруту та Сірету проведено демонтаж основного троса гідрометеорологічної переправи, для запобігання руйнуванню опори з лебідкою, та самого механізму лебідки.