«Місце природи в адаптації України до зміни клімату» – загальнонаціональне обговорення

Наразі триває другий день загальнонаціонального обговорення «Місце природи в адаптації України до зміни клімату», що організоване громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» WWF-Україна, до якого долучилися фахівці Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Метою полілогу є створення спільного бачення та дорожньої карти адаптації України до зміни клімату за допомогою природи, адже неможливо обійтись лише технічними заходами, необхідно дбати також і про впровадження природоорієнтованих рішень. Варто зазначити, що серед 181 країн світу Україна посідає 47 місце у рейтингу вразливості до зміни клімату та 96 місце у готовності до впровадження заходів з адаптації до його змін. Природоорієнтовані рішення нададуть можливість вирішити численні проблеми, пов’язані з екологічною стійкістю, такі як зміна клімату, продовольча та водна безпека, деградація земель та втрата біорізноманіття. Це заходи, що спрямовані на захист, збалансоване управління та відновлення природних чи змінених екосистем, які ефективно та адаптивно вирішують суспільні проблеми, забезпечуючи одночасно благополуччя людей та збереження біорізноманіття. Наприклад, створення лісосмуг, відновлення боліт чи річок, озеленення міст, збирання дощової води, чергування культур у сільському господарстві тощо.
Природоорієнтовані рішення – це унікальна можливість інвестувати в суспільне благополуччя та економіку, не повертаючись до помилок минулого.
Продовження обговорення бачення ролі природи у адаптації України до зміни клімату через призму водного, лісового та аграрного секторів планується під час зустрічі у 2022 році.