
І прикро дивитися на те, що люди, не замислюючись над наслідками, своїми діями та вчинками забруднюють навколишнє середовище, залишаючи купи сміття після свого відпочинку, яке, внаслідок цього, можна знайти всюди – у ґрунті, річці, морі й навіть глибоко на дні океану.
Але варто пам’ятати, що турбота про довкілля – це справа і відповідальність кожного з нас. Зрозуміло, що просто збір сміття не вирішить проблеми. Потрібно не лише підтримувати в належному стані прибережні смуги, водойми, а перестати засмічувати їх та підвищити рівень своєї екологічної свідомості. Кожен може почати робити свої «маленькі кроки» для збереження довкілля. Як не крути, є сенс в тому, щоб мінімізувати використання пластику та поліетилену в побуті.
Ви запитаєте на що його замінити? Розглянемо альтернативи:
- Пластикові пляшки можна замінити пляшками для води з нержавіючої сталі та скла, в тому числі з бамбуковими кришками.
- Альтернатива поліетиленовим пакетам, які в середньому, використовуються не більше 20 хвилин, проте розкладаються більше 100 років – тканинні мішечки для продуктів та авоська.
- Замість зубної щітки, руків’я якої з ПВХ, можна придбати бамбукову щітку. Хоча щетина у неї нейлонова, ручку з натурального матеріалу можна компостувати.
- Пластикові вушні палички також дуже легко можна замінити на бамбукові, які є на 100% біорозкладними.
- Відмовтеся від паперових стаканчиків, в яких «паперова» тільки назва, а насправді і там не обійшлося без пластику. Натомість придбайте багаторазову термокружку і після карантину, не соромтесь просити у кав’ярнях каву у свою тару і відмовлятися від соломинки.
Ми живемо у світі, повному пластику – він у нашій їжі і питній воді, в нашому одязі і косметиці, в наших споживчих товарах і транспортних засобах. Ми тільки починаємо розуміти в повній мірі, як пластик забруднює навколишнє середовище і наш організм.
До недавнього часу у суспільстві набирав популярність тренд безвідходного існування, і в магазинах все частіше зустрічалися люди, які пакували продукти у паперові чи власні лляні мішечки, а не в одноразовий пакет, кав’ярні наливали каву в багаторазову чашку клієнта, прагнучи скоротити використання пластику. Однак, противірусні заходи і підвищені санітарні вимоги стали на перешкоді такому стилю життя.
Звісно, люди продовжують дотримуватися еко-звичок, проте з часу оголошення карантину у магазинах практично всі товари фасуються в пластикову тару, щоб зменшити безпосередній контакт людей з продуктом, ресторани використовують пластик для доставки їжі. До всього цього й додалися використані маски, рукавички та пляшки з-під дезинфікуючих засобів.
Весь світ уже усвідомив, якої шкоди пластик завдає екології планети. Висновок випливає один – сміття з пластику переживе нас всіх. А як цього уникнути? – Зменшити споживання товарів, які утворюють відходи та почати користуватись багаторазовими альтернативами! Крок за кроком і ми зможемо змінити все навколо. Почніть з себе, щоб врятувати нашу планету!