Форма 2-ТП, Порядок ведення державного обліку водокористування

Відповідно до Порядку ведення державного обліку водокористування (далі – Порядок), затвердженого наказом Мінприроди від 16.03.2015 № 78 (із змінами від 18.12.2020) водокористувачі підлягають державному обліку водокористування шляхом подання звіту про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна) (далі – Звіт).

Подача Звіту є обов’язковою для водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин в обсязі від 5 м3/добу та відповідно до критеріїв, визначених у пункті 1.5 Порядку.

Подання звітів здійснюється у електронному вигляді через Портал електронних послуг Держводагентства (https://e-services.davr.gov.ua).

При здачі звіту 2-ТП (водгосп) в електронному вигляді водокористувачам необхідно представити скановані копії документів:

  1. Журнал первинного обліку води;
  2. Підприємства, які мають самостійний скид у водойми та підприємства, що скидають воду в каналізаційну мережу комунальних підприємств, – протоколи лабораторного дослідження якості стічної води за звітний період. За відсутності сканованих копій протоколів аналізів стічних вод звіт не прийматиметься.
  3. Підприємства, які мають самостійний забір води та передають воду іншим водокористувачам-абонентам, повинні надати перелік підприємств та водокористувачів, яким передається вода з погодженими ними фактичним водоспоживанням;

Вхід на портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України здійснюється за допомогою електронного ключа.

Відповідно до статті 55 Водного кодексу України неподання або несвоєчасне подання Звіту є порушенням умов спеціального водокористування та охорони вод та підставою для здійснення заходів реагування та контролю центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони і раціонального використання вод та відтворення водних ресурсів та анулювання дозволу на спеціальне водокористування.

У разі відсутності прийнятого Звіту до 1 лютого 2022 року, перелік водокористувачів, які не подали звітність, буде направлений до Державної екологічної інспекції України для вжиття відповідних заходів.

Для отримання консультацій і роз’яснень щодо заповнення звіту звертатись до відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод за адресою: м.Чернівці, вул. Героїв Майдану, 194-Б(колишня вул. Червоноамійська), кабінет №23 або за телефонами 53-92-00,

моб. . 0667707767 – Людмила Орестівна;

0990629411 – Марина Михайлівна

електронна адреса:

dpbvoda_zvit@ukr.net;

dpbvoda.zvit@gmail.com.