Екологічні заходи, як спосіб формування екомислення дітей!

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації №20 від 27.01.2021 року Чернівецьким обласним центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді організовано та проведено Х Зліт юних туристів-краєзнавців Чернівецької області, в якому взяла участь як член журі секції «Екологія та охорона довкілля» начальник відділу водних відносин, басейнової взаємодії та міжнародного співробітництва БУВР Пруту та Сірету Мальвіна Геніч.

Учасники  заходу продемонстрували  високий  рівень теоретичних  знань,  умінь  та  навичок  з туристсько-краєзнавчої підготовки. Дослідницькі роботи були присвячені вивченню актуальних питань, зокрема  розвитку екологічного туризму («Буковинські (Смугарські) водоспади», «Стежками рідного краю»), охорони, використання та відтворення природних ресурсів (водних, лісових), дослідження стану популяцій ранньоквітучих рослин НПП «Хотинський», впливу сміттєзвалищ на стан екосистем (с.Кострижівка, с.Чорнівка), формування зсувних процесів (с.Старий Вовчинець) тощо.

Оцінка виступів проводилася за 60-ти бальною системою, яка включала в себе ряд критеріїв (відображення пошукової роботи, використання літературних та архівних джерел, володіння матеріалом, культура мовлення та інше).

Проведення таких заходів є важливим аспектом у формуванні екологічної свідомості дітей, що навчає берегти навколишнє середовище та природу, бути ековідповідальними.