«Басейнова рада – сучасна платформа для узгодження рішень у водному секторі»

16 травня 2019 року в м. Чернівці відбулось перше засідання Басейнової ради Пруту та Сірету на якому стейкхолдери обговорили ряд важливих питань.
Зокрема були розглянуті основні етапи розробки плану управління річковими суббасейнами Пруту та Сірету та основні завдання на 2019 рік.
При Басейновій раді сформовано робочу групу до складу якої увійшли не лише представники басейнової ради а й спеціалісти та науковці з Чернівецької та Івано-Франківської областей.
Андрій Кавуля, заступник голови Басейнової ради проінформував присутніх про стан виконання «Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року» та було прийнято рішення підготувати звернення від Басейнової ради до центральних, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо необхідності вирішення питання протипаводкового захисту у суббасейнах річок Прут та Сірет.
Детальну інформацію про якісний стан річкових екосистем та діяльність суб’єктів, які є забруднювачами поверхневих вод, представив Роман Михайлюк – начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів. Також закцентував увагу на новому порядку ведення державного моніторингу вод і можливостях басейнової лабораторії моніторингу вод та грунтів, фахівці якої вже пройшли спеціальне навчання та освоїли специфіку закупленого обладнання. Тож тепер воду на Прикарпатті перевірятимуть за 35 пріоритетними забруднюючими речовинами: пестициди, поліароматичні вуглеводні, леткі органічні сполуки та ін. – зазначив Роман Михайлюк.
Засідання ради проходило в формі активного діалогу. Наостанок члени Басейнової ради Пруту та Сірету розглянули питання про щорічне відзначення Дня Пруту та Сірету – 29 червня в рамках Дня Дунаю з метою привернення уваги суспільства до необхідності збереження та відновлення річок.