«Басейнова рада Пруту та Сірету – сучасна платформа для узгодження рішень у водному секторі»

30 вересня  2020 року в режимі он-лайн  відбулось чергове засідання Басейнової ради Пруту та Сірету на якому стейкхолдери Чернівецької та Івано-Франківської областей обговорили ряд важливих питань.

Представник Державної служби з надзвичайних ситуацій України  Петро Кропотов ознайомив присутніх з впровадженням Директиви 2007/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 23 жовтня 2007 року про оцінку та управління ризиками затоплення. Було прийнято рішення членам Басейнової ради опрацювати листа ДСНС від 22.09.2020 № 261-13830/263-2, щодо надання пропозицій до  заходів, спрямованих на запобігання виникненню затоплень для територій із потенційно значними ризиками затоплень,  і за наявності пропозицій надати їх в установленому порядку місцевим органам виконавчої влади або Держводагентству для направлення до ДСНС.

Заступники начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет  Григорій Кікерчук та Олександр Рошко представили детальні презентації щодо роботи АІВС «Прикарпаття» під час проходження весняно-літніх паводків 2020 року, наслідків шкідливої дії вод, а також визначені невідкладні протипаводкові заходи в суббасейнах Пруту та Сірету. Одне з рішень прийнятих на засіданні було звернутись від імені Басейнової ради Пруту та Сірету до Чернівецької обласної державної адміністрації, щодо продовження дії Регіональної програми по розчистці та регулюванню русел річок Чернівецької області в частині завершення заходів передбачених даною Програмою.

В обговоренні питання щодо проведення інвентаризації водних об’єктів (ставків) та їх гідротехнічних споруд в суббасейнах річок Прут та Сірет, активну участь приймали представники Басейнових управлінь Пруту та Сірету і Дністра, а також Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА, Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА.

Засідання ради проходило в формі активного та конструктивного діалогу. Наостанок члени Басейнової ради Пруту та Сірету розглянули питання про проведення наступного засідання в грудні місяці 2020 року.