В м. Чернівці відбувся регіональний семінар «Плани адаптації (апроксимації) екологічного законодавства України до права Європейського Союзу»

20150514-000614 та 15 травня Дністровсько-Прутське БУВР прийняло участь в регіональному семінарі «Плани адаптації (апроксимації) екологічного законодавства України до права Європейського Союзу».

Семінар проводився в м. Чернівці, в приміщенні готелю «Буковина» в рамках проекту додаткової підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки.

В зазначеному семінарі прийняли участь представники західного регіону від обласних державних адміністрацій, наукових установ та неурядових громадських організацій.

Під час першої сесії семінару 14 травня було розглянуто наступні питання:

20150514-0007

  • Завдання та головні питання адаптації законодавства України до права ЄС у сфері охорони навколишнього середовища;
  • Угода про асоціацію Україна – ЄС. Навколишнє середовище;
  • Національна стратегія наближення законодавства України до права ЄС у сфері охорони навколишнього середовища: структура, процес підготовки, основні висновки;
  • Довід міжнародного співробітництва, адаптації законодавства, реалізації регіональних проектів, розроблення регіональних стратегій/програм/планів;
  • Апроксимація у секторах: «Якість води та управління водними ресурсами, включаючи морське середовище», «Управління довкіллям та інтеграція екологічної політики у інші галузеві політики», «Охорона природи», «Управління відходами та ресурсами»

20150515-0002Під час другої сесії 15 травня було розглянуто «Оцінку ефективності впровадження Стратегії та Національного плану дій», «Фінансування  Стратегії та національного плану дій: потреби та можливості», «Аналіз кореневих причин та наслідків екологічних проблем в Україні» тощо.

Основна увага була звернута на спільний розгляд змін та доповнень до Закону України «Про основні засади (стратегі) державної екологічної політики України на період до 2020 року», обговорення пропозицій з учасниками семінару.

З відповідними  матеріалами, презентаціями та булікаціями можна ознайомитися на  веб-сторінці проекту за наступним посиланням http://www.sbs-envir.org