29 червня – Міжнародний день Дунаю!🏡🌳🌊

Це свято відзначається щорічно, починаючи з 29 червня 2004 року і започатковане з ініціативи Міжнародної комісії із захисту річки Дунай. Перше святкування було присвячене 10-річчю «Конвенції про охорону ріки Дунай». Назву річці (Дунай – «бистра вода») дали кельти в першій половині І тисячоліття до н. е. Ця могутня ріка займає серед річок Європи друге місце та перетинає 10 країн: Німеччину, Австрію, Словаччину, Угорщину, Хорватію, Сербію, Румунію, Болгарію, Молдову та Україну – від Чорного лісу в Німеччині до Чорного моря в Румунії та Україні.
Мета міжнародного Дня Дунаю – привернення уваги до стану та проблем цієї водної артерії та об’єднання народів Європи задля збереження та відновлення природних багатств величної річки. Адже основною проблемою Дунаю є його забруднення.
В день святкування Міжнародного дня Дунаю рішенням Басейнової ради Пруту та Сірету від 16 травня 2019 року започатковано щорічне відзначення Дня Пруту та Сірету, оскільки вони є його притоками.
А тому, 29 червня щороку відзначається день Пруту та Сірету – основною метою якого є привернення уваги населення до питання кількості та якості водних ресурсів в регіоні, стан водних екосистем і біологічного різноманіття, охорона і раціональне використання водних ресурсів, управління ризиками повеней та мінімізація загроз населенню та інфраструктурі, вплив зміни клімату на водні ресурси, забезпечення населення якісною питною водою, водопостачання для сільськогосподарських і промислових потреб, рибальство та риборозведення, туризм та інші види господарської діяльності. Розуміння цього зробить можливим впровадження загальноєвропейських стандартів екологічної безпеки, оскільки природа не знає кордонів.
Давайте спробуємо разом врятувати подаровану нам мальовничу дику природу та продемонструємо екологічну відповідальність задля захисту дорогоцінного ресурсу – води!