18 вересня – Всесвітній день моніторингу якості води

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), або Всесвітній день моніторингу якості води.

Це екологічне свято, започатковане з ініціативи американського Фонду чистої води, до теперішнього часу стало освітньою програмою, спрямованої на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети та участь у захисті від забруднення. Програма надає можливість людям самим здійснювати базовий моніторинг стану місцевих водойм і проводиться за підтримки Федерації водного середовища (Water Environment Federation, WEF) і Міжнародної водної асоціації (International Water Association, IWA).

Традиційний захід цього Дня взяття проб води у різних водоймах нашої планети для оцінки її якості, та безпеки для життя людей і живих організмів.

З кожним роком у святкуванні Дня моніторингу води беруть участь все більше людей. Сьогодні моніторинг своїх водойм проводять 1,5 мільйона чоловік з 143 країн світу. За допомогою простого набору тестів і дорослі, і діти можуть досліджувати якість прилеглих водойм, включаючи температуру води, її кислотність (pH), прозорість (каламутність) і розчинений кисень (DO).

Адже вода – елемент, без якого не з’явилось б життя на Землі. Людський організм, як і все живе, не може існувати без живильної вологи і складається на 3/4 з води.

Вимоги до якості води дозволяють убезпечити людей від хвороботворних бактерій і вірусів, тому увага до її якості – важливе завдання кожного жителя планети, яка думає про своє здоров’я і довголіття. І нехай моніторинг якості води стане доброю традицією і для вашої родини.

На  території Чернівецької області моніторинг якісного стану природних вод в басейнах річок Прут, Сірет та Дністер проводить Басейнова лабораторія моніторингу вод та грунтів Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, яка надає платні послуги фізичним та юридичним особам з проведення хімічного аналізу поверхневих, підземних та питних вод.

Завдяки широкому переліку фізико-хімічних показників, за якими лабораторія проводить аналізи, кожна людина, підприємець може дізнатись про якість води завдяки проведеному аналізу, та отримати консультацію з відбору необхідних засобів для очистки води.