Засідання регіональної комісії ТЕБ та НС щодо ліквідації наслідків негоди в області

30 червня 2018 року в приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації під головуванням Фищука Олександра Георгійовича відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, основним питанням якого – стабілізація рівня води на водних об’єктах Чернівецької області. В засіданні брали участь заступник голови облдержадміністрації Богатирець І.М., представники профільних структурних підрозділів ОДА та обласних служб, зокрема, начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Кавуля А.В., начальник Чернівецького обласного центру з гідрометеорології  Негадайлова Т.М., начальник Управління цивільного захисту населення Гайдай О.В. та інші.

У ході наради, за даними Чернівецького та Львівського ГМЦ повідомлено, що на річках басейнів Прута і Сірету продовжується формування дощового паводку. Сильні та дуже сильні опади, які випали вдень 29 та вночі 30 червня сформували в басейнах Прута і Сірету чергову хвилю паводку з амплітудою підйомів за останню добу: у верхів’ї басейну р. Прут 0,37-1,34м, в басейні річки Черемош 0,38-0,55м, на річці Сірет 0,28-0,39м.

Станом на 08 годину 30 червня на річці Черемош ( Устеріки, Яблуниця) розпочалися невеликі спади рівнів води. На річці Прут – міста Чернівці максимальний рівень води  спостерігався о 4 годині ночі 30 червня із значенням 213 см над нулем поста.

01 липня на річках Дністер, Прут та Сірет внаслідок сильних та дуже сильних дощів, вдень 30 червня в басейнах Прута і Сірету продовжуватиметься формування чергової хвилі дощового паводку з підйомами рівнів води на 0,5-1,5 м над рівнями 29 червня на 08 годину. При дуже сильних зливах  відбуватиметься  формування значного місцевого та схилового стоку. В гірських районах існує  загроза сходу селів. На низько розташованих ділянках  можливий вихід води на заплаву.

«Проходження максимального рівня води чергової  хвилі дощового паводку у створі поста р. Прут – м. Чернівці очікується вночі 01 липня з висотою 300-350 см над нулем поста, максимальною витратою 735-885 м3/с. На низько розташованих ділянках можливий вихід води на заплаву», — зазначив начальник управління цивільного захисту населення Олексій Гайдай.

«Ситуація відслідковується погодинно. Вся необхідна техніка зараз працює на місцях. Дії обласної виконавчої влади скоординовані з районами та Управлінням ДСНС у Чернівецькій області.  Наше основне завдання – не допустити прориву каскаду ставів у Кіцманському районі. У Новоселицькому та Герцаївському районах ситуація також знаходиться на постійному контролі відповідних служб», — зазначив очільник крайової влади.

Олександр Фищук дав термінові доручення членам комісії ТЕБ та НС щодо ліквідації наслідків негоди.

Довідково. Наслідки погіршення погодних умов:

— в смт. Красноїльськ Сторожинецького району зруйновано тимчасовий міст, заблоковано 20 легкових автомобілів, силами ДПРЧ-12 та МПО проведено заходи щодо їх буксирування;

— в смт. Лужани Кіцманського району р. Савиця вийшла з берегів підтоплені 3 присадибні ділянки;

— в с. Йорданешти Глибоцького району підтоплено 1 господарську будівлю, 1 безхозний будинок, в с Купка підтоплено 1 ж/б;

— в с. Василівка Сокирянського району вийшла з берегів р. Коболча, підтоплено 3 присадибні ділянки, силами персоналу Дністровської ГАЕС розчищено русло річки, підтоплень не спостерігається.