11-12 жовтня 2017 року відбулась ІХ нарада Уповноважених Урядів України та Румунії

Делегація  Дністровсько-Прутського БУВР на чолі з начальником управління Андрієм Кавулею, прийняла участь в ІХ нараді Уповноважених Урядів України та Румунії, що проходила 11-12 жовтня у м. Негрешті-Оаш, повіт Сату-Маре (Румунія).

Під час наради було розглянуто актуальний стан співпраці між Румунією та Україною в галузі водного господарства на прикордонних водах за період 2012-2016 років та стан виконання рішень Протоколу VІІІ наради Уповноважених Урядів України та Румунії.

Зокрема,  обговорювалися питання щодо перегляду та затвердження Положення про двостороннє співробітництво; стану впровадження діючих регламентів співробітництва за районами річкових басейнів та суббасейнів; проведення гідротехнічних робіт; затвердження Робочої програми на 2018 рік у рамках реалізації Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах;  узгодження актуалізованих Регламентів двостороннього українсько- румунського співробітництва та додатків до них і питання підготовки спільних українсько-румунських проектів, які можуть бути подані на конкурс заявок у рамках програми транскордонного співробітництва Європейської комісії та інших міжнародних фінансових джерел; тощо.

Зокрема, начальник Дністровсько-Прутського БУВР – Андрій Кавуля, доповів про  виконання управлінням Регламентів взаємодії між українською та румунською Сторонами в галузі водного господарства.

Результатом роботи української та румунської делегацій стало підписання Уповноваженими Урядів України та Румунії Протоколу ІХ наради Уповноважених.

Зазначеним Протоколом передбачена подальша тісна та злагоджена співпраця України та Румунії на транскордонних водних об’єктах у дусі добросусідства та взаєморозуміння.

Сторонами наголошено, що щороку проводяться огляди протипаводкових споруд на обох берегах на спільних ділянках річки Тиса, Прут і Сірет та річки Дунай. Гідротехнічні споруди знаходяться у робочому стані.

За результатами роботи Уповноважені вирішили завершити актуалізацію Регламентів в рамках двостороннього співробітництва беручи до уваги автоматизовані станції, які побудовані в рамках проекту EAST AVERT, і представити їх на затвердження під час наступної Наради Уповноважених.

Разом з тим, Українська Сторона звернулася до Румунської Сторони з проханням розглянути та погодити Комплексну схему стабілізації русла р. Тиса на українсько-румунській прикордонній ділянці річки.

Спільно було вирішено організувати в першій половині 2018 року робочу зустріч на рівні експертів робочої Групи по проблемах р. Тиси, де обговорити зазначену Схему, яка була передана українською Стороною з урахуванням гідрологічних змін і реалізованих робіт у 2010-2017 роках.

Разом з тим, були затверджені обсяги алювіальних відкладів на прикордонних ділянках річок Тиса, Прут і Сірет видалених обома Сторонами.

Також було встановлено термін до 30 днів для відповіді на технічні документації, які передаються на рівні двостороннього співробітництва. Спільно розробити зміст типової технічної документації, яка передається для аналізу та погодження.

Взаємно інформувати про хід реалізації спільних проектів в галузі водного господарства, які фінансуються в рамках європейських програм транскордонного співробітництва та ін.

Підписання Протоколу ІХ наради Уповноважених Урядів України та Румунії з питань водного господарства на прикордонних водах є одним із найважливіших кроків на шляху спільної діяльності обох країн у таких напрямках співпраці, як управління прикордонними водами, охорона прикордонних вод від забруднень природного та техногенного характеру, протипаводковий захист, регулювання та меліорація на прикордонних ділянках, попередження та ліквідація надзвичайних ситуацій.

Використано наступні джерела:

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=250335042

http://www.scwm.gov.ua/news/11-zhovtnya-2017-roku-rozpochalasya-ih-narada-upovnovazhenih-uryadiv-ukraini-ta-rumunii-