Експедиція з вивчення Дністровського водосховища

З 2 по 21 жовтня Новодністровським РУВР Дністровсько-Прутського БУВР організовано на Дністровському водосховищі польові дослідження відповідно до Програми з вивчення процесів замулення та переробки берегів, а також загального екологічного стану Дністровського водосховища у 2017 році.
Даний захід відбувається, в тому числі, за спільною моніторинговою Програмою з Новодністровською міською радою, яка долучилась до фінансування і тому додатково вивчаються питання, що турбують місцеві громади.
В експедиції приймали участь 6 чоловік з використанням катеру типу КС-100Д. Промірні роботи із замулення виконувались за допомогою ехолоту-картплоттеру Lowrance Еlite-7. Маршрути, точки створних знаків та реперні мітки покривались координатами за допомогою GPS навігатора.
Обстеження було виконано на 42 створах з переробки берегів, де 24 створи були відновлені повністю, або частково, та виконано 32 профіля із замулення, в тому числі в районах 5 водозаборів, Хотинської фортеці, Бакотської затоки. Паралельно фіксувались критичні геологічні зони (обвали, зсуви, селі).
За можливості учасники експедиції прибирали береги від побутового сміття.
На даний час, експедиція встановила наступне:
– Дністровське водосховище інтенсивно замулюється, приблизно 40 % його довжини, починаючи від хвостової частини вкрито шаром намулу від 2 м до 10 м;
– берегове руйнування має різну інтенсивність, але не припиняється, спостерігаються місця з інтенсивними обвалами, селевими сходженнями та зсувними явищами;
– береги водосховища доволі засмічені, культури у відпочивальників бракує;
– інтенсивно відбувається забудова берегової зони.