Дністровсько-Прутське БУВР прийняло участь у нараді Держводагентства України щодо забезпечення видачі, анулювання, та переоформлення дозволів на спеціальне водокористування

9 червня 2017 року під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулася нарада за участю територіальних органів та водогосподарських організацій Держводагентства.
Основною темою заходу було обговорення нормативно-правової бази щодо забезпечення видачі, анулювання, та переоформлення дозволів на спеціальне водокористування.
З 4 червня 2017 року Держводагентство відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру», Водного кодексу України, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» розпочало видачу дозволів на спеціальне водокористування.
Тепер для водокористувачів визначено єдиний перелік документів, необхідний для отримання дозволу. Так водокористувачі, що використовують менше 5 куб. м на добу і не здійснюють скид стічних вод у водні об’єкти, не потребують отримання дозволу.
Повну відповідальність за розробку нормативів ГДС покладено на розробників (від сьогодні нормативи ГДС не потребують затвердження), а достовірність за всі подані матеріали, включаючи і нормативи ГДС, на водокористувача.
Для водокористувачів міста Києва, Київської області, зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи видача дозволу здійснюється Держводагентством. Для інших водокористувачів територіальними органами Держводагентства.
Джерело: http://www.scwm.gov.ua/news/u-derzhvodagentstvi-obgovorili-proces-vidachi-dozvoliv-na-specvodokoristuvannya