Протиповеневий захист

Слайд2Одним із основних завдань Дністровсько-Прутського БУВР є захист сільських населених пунктів і с/г угідь від шкідливої дії вод в Чернівецькій області.

Кліматичні умови щорічно спричиняють формування декількох руйнівних паводків з підйомами рівнів води в річках протягом 1-2 діб на 2-3 і більше метрів над передпаводковими.

Внаслідок  цього під загрозою затоплення і руйнування тільки вздовж  основних  річок  Прута, Черемошу і Сірету знаходяться 73 населених  пункти з можливою площею затоплення 20 км2, на якій мешкає близько 40 тис. чоловік.

На малих  річках під негативним впливом паводків знаходиться 370 км2 території, на якій розташовані 156  населених  пунктів з кількістю жителів 136 тис. чоловік.

Слайд4
З метою попередження шкідливої дії паводкових  вод на річках Чернівецької області побудовано систему протиповеневого захисту яка складається з 130 гідротехнічних  об’єктів. Вони захищають від затоплення і руйнування майже 11,6 тис. садиб, в 60 населених пунктах, більше 20 тис. га сільгоспземель, 13,5 км інженерних споруд державного кордону з Румунією.

 

 

 

Приклади виконаних робіт з протипаводкового захисту

с. Чудей