Державний облік водокористування

Презентація ДПУВР  2014 переглянута1Одним із основних завдань Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів є ведення державного обліку водокористування та державного водного кадастру в межах Чернівецької області та здійснення аналізу та узагальнення даних державного обліку водокористування по басейнах річок Дністер, Прут та Сірет. На основі отриманих даних здійснюється розподіл води між водокористувачами та розробляються заходи щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. 

 Дністровсько-Прутське БУВР погоджує  дозволи на спецводокористування в межах Чернівецької області та  узагальнює дані щодо виданих дозволів по водним об’єктам, які знаходяться в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет. 

Здійснює контроль за достовірністю  державної статистичної звітності за формою 2-ТП(водгосп), за надходженням коштів до Презентація ДПУВР  2014 переглянута23державного бюджету від зборів за спецводокористування та дотриманням  вимог водоохоронного законодавства. В подальшому, узагальнені дані по звітності 2-ТП (водгосп) , за запитом, надаються органам державного управління охорони навколишнього природного середовища, органам статистики, прокуратури, державним податковим органам, громадськості.

Управління здійснює контролю за додержанням вимог водоохоронного законодавства,  розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням правил використання, охорони водних ресурсів, вживає заходи щодо стягнення накладених штрафів та відшкодування збитків з порушників водного законодавства.